Ewalia – extrakt pro koně Pohybový aparát 1 l (Movement, Bewegungssaft)

Neohodnoceno
439 Kč / ks
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Doplňkové krmivo pro koně na podporu celkové pohody, podporu a údržbu fyziologických funkcí pohybového aparátu. Doporučuje se v případě náhlých i dlouhodobých problémů se šlachami a klouby.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Doplňkové krmivo pro koně na podporu celkové pohody, podporu a údržbu fyziologických funkcí pohybového aparátu. Doporučuje se v případě náhlých i dlouhodobých problémů se šlachami a klouby.

  • Vyvážené složení směsi bylin v tekuté formě bez chemické konzervace, aditiv a přidaného cukru.
  • Použití bylin ve farmaceutické kvalitě.
  • Citlivé zpracování přizpůsobené každé bylinné směsi.
  • Vysoká biologická dostupnost účinných látek z bylin ve výluhu.
  • Snadné dávkování.Unikátní receptura a vyvážená bylinná směs je založena na tradičních znalostech a vyvinutá týmem odborníků na základě aktuálních vědeckých poznatků s vynikající zpětnou vazbou od zákazníků.

Byliny jsou používány v inovativní formě čistých bylinných směsí v kapalné podobě bez přísad. U standardních komerčních směsí sušených bylin se je využití bylin omezeno na poměrně krátký proces trávení. To vede ke ztrátě základních účinných látek. Naproti tomu jsou rozpustné složky bylinných výluhů EWALIA absorbovány přímo a mohou poskytnout okamžitý účinek a využívat veškeré účinné látky z bylin.

Složení: voda, rozmarýn, list smetanky lékařské, kořen smetanky lékařské, kopřiva, konopice, harpagofyt, vrbová kůra, extrakt z hroznových jader.

Ustanovení nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám nedovolují informovat o účincích bylin na organismus, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin, ačkoliv se byliny používají stovky let a pomohly miliónům zvířat a lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích na internetu či v herbáři.

Povolená Zdravotní tvrzení týkající se léčivých rostlin v extraktu, ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold seznam): 

Rozmarýn: normální stav kloubů, přirozená obranyschopnost - imunitní systém, vylučování - pročištění těla.
List smetanky lékařské: antioxidant, vylučování - pročištění těla.
Kořen smetanky lékařské: normální trávení, prebiotikum.
Kopřiva: normální stav kloubů, celkový stav organismu, osvěžení těla, vitalita – energie, přirozená obranyschopnost - imunitní systém.
Harpagofyt: normální stav kloubů.
Vrbová kůra: normální stav kloubů.
Extrakt z hroznových jader: antioxidant, Normální činnost kardiovaskulárního systému  - krevní tlak, Normální stav pokožky – antioxidant.

Analytické složky: vlhkost 98 %, hrubý protein <0,5 %, hrubý tuk <0,4 %, anorganické látky <0,6 %, hrubá vláknina <0,5 %

Doporučené dávkování: kůň 500 kg 
Běžné dávkování: 40 ml dvakrát denně 
Zvýšená dávka: 2 - 3 násobek dávky po dobu nejméně 10 dnů. V případě úlevy od akutních potíží snižte dávkování na preventivní dávku. U citlivých koni dávku navyšujte postupně.

Doporučená karenční lhůta při krmení dle pravidel FEI: 4 dny.

Doporučení: plné účinky se dostavují po 1 – 2 týdnech podávání. K dosažení optimálního účinku by měl být sirup podáván delší časové období, po dobu 3 – 8 týdnů.

Skladujte v chladu a temnu. Po otevření rychle spotřebujte.