Ewalia - Žaludeční extrakt pro koně I 1 l (Gastro care, Magensaft)

Neohodnoceno
Značka: EWALIA
439 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Doplňkové krmivo pro koně na podporu celkové pohody, má pozitivní účinky na obranyschopnost žaludeční sliznice. Doporučuje se na podporu dlouhodobých žaludečních problémů, jako jsou žaludeční vředy nebo bolesti žaludku způsobené stresem, nervozitou, tlakem na výkon nebo zhoršenou kvalitou krmiva.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Doplňkové krmivo pro koně na podporu celkové pohody, má pozitivní účinky na obranyschopnost žaludeční sliznice. Doporučuje se na podporu dlouhodobých žaludečních problémů, jako jsou žaludeční vředy nebo bolesti žaludku způsobené stresem, nervozitou, tlakem na výkon nebo zhoršenou kvalitou krmiva.

  • Vyvážené složení směsi bylin v tekuté formě bez chemické konzervace, aditiv a přidaného cukru.
  • Použití bylin ve farmaceutické kvalitě.
  • Citlivé zpracování přizpůsobené každé bylinné směsi.
  • Vysoká biologická dostupnost účinných látek z bylin ve výluhu.
  • Snadné dávkování.

Unikátní receptura a vyvážená bylinná směs je založena na tradičních znalostech a vyvinutá týmem odborníků na základě aktuálních vědeckých poznatků s vynikající zpětnou vazbou od zákazníků.
Byliny jsou používány v inovativní formě čistých bylinných směsí v kapalné podobě bez přísad. U standardních komerčních směsí sušených bylin se je využití bylin omezeno na poměrně krátký proces trávení. To vede ke ztrátě základních účinných látek. Naproti tomu jsou rozpustné složky bylinných výluhů EWALIA absorbovány přímo a mohou poskytnout okamžitý účinek a využívat veškeré účinné látky z bylin.

Složení: voda, kořen lékořice, heřmánek, máta peprná, fenykl, meduňka, proskurník lékařský, extrakt z hroznových jader.

Ustanovení nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám nedovolují informovat o účincích bylin na organismus, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin, ačkoliv se byliny používají stovky let a pomohly miliónům zvířat a lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích na internetu či v herbáři.

Povolená Zdravotní tvrzení týkající se léčivých rostlin v extraktu, ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold seznam): 

Kořen lékořice: normální trávení, energie, imunitní systém – antioxidant.
Heřmánek: normální trávení, antioxidant, přirozená obranyschopnost - imunitní systém, metabolismus lipidů.
Máta peprná: normální trávení, přirozená obranyschopnost - imunitní systém.
Fenykl: normální činnost gastrointestinálního traktu - pohyb střev – mikroflóra, normální trávení, normální činnost jater, normální činnost jater - choleréza – pročištění, vylučování moči – detoxikace, normální činnost močových cest, imunitní systém – antioxidant, normální činnost střev - pohyblivost – plyny, chuť k jídlu, trávení & vylučování.
Meduňka: normální trávení, Antioxidant, Normální činnost štítné žlázy, Normální trávení, normální činnost oběhové soustavy, hormonální rovnováha.
Proskurník: normální trávení a činnost střev, antibakteriální aktivita.
Extrakt z hroznových jader: antioxidant, normální činnost kardiovaskulárního systému – krevní tlak, normální stav pokožky – antioxidant.

Analytické složky: vlhkost 98 %, hrubý protein <0,5 %, hrubý tuk <0,4 %, anorganické látky <0,6 %, hrubá vláknina <0,5 %

Doporučené dávkování: kůň 500 kg 
Běžné dávkování: 40 ml dvakrát denně 
Zvýšená dávka: 2 - 3 násobek dávky po dobu nejméně 10 dnů. V případě úlevy od potíží snižte dávkování na běžnoou dávku. U citlivých koni dávku navyšujte postupně.

Doporučená karenční lhůta při krmení dle pravidel FEI: 2 dny.

Doporučení: plné účinky se dostavují po 1 – 2 týdnech podávání. K dosažení optimálního účinku by měl být extrakt podáván delší časové období, po dobu 3 – 8 týdnů.

Skladujte v chladu a temnu. Po otevření rychle spotřebujte.

Doplňkové parametry

Kategorie: BYLINNÉ EXTRAKTY
Záruka: dle data spotřeby